Aktualności | Ekstraliga

Cały czas w grze o awans.

W IV kolejce I ligi badmintona zespół MKS Spartakus Niepołomice rozegrał dwa spotkania.

W meczu z gospodarzem, zespołem AZS UŚ Katowice przegrał 3-4, a w drugim spotkaniu z drużyną LUKS Victoria Domecko wygrał 6-1. Trzeba zaznaczyć, że w naszej drużynie zabrakło Jessici Orzechowicz, naszej liderki wśród kobiet, która wygrywała do tej pory wszystkie pojedynki.

W meczu z Katowicami punkty dla Spartakusa zdobyli Dariusz Janik, Bartosz Wata oraz debel Dominika Bartłomiejczuk, Nikola Płuchowska. Blisko byli także w deblu Bartosz Wata i Wiktor Grzyb, którzy swój pojedynek przegrali 15-12 w trzecim secie.

Z Victorią Domecko zwyciężyliśmy dosyć pewnie. Swoje mecze singlowe wygrali Dariusz Janik, Bartosz Wata, Dominika Bartłomiejczuk i Dominika Płuchowska. Do tego w deblu punkty dołożyli: Karolina Gajos i Julia Królikowska oraz Kamil Korbel i Bartosz Wata.

W ten sposób drużyna MKS Spartakus Niepołomice zdobyła 4 punkty z 6 możliwych do zdobycia (1 punkt za porażkę 3-4 oraz 3 punkty za zwycięstwo 6-1).

Przed ostatnią kolejką, która odbędzie się w Olsztynie, Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce.

Cały czas liczymy się w walce o awans do Ekstraligi. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatniej kolejki, która odbędzie się w Olsztynie.

Udział w lidze dofinansowany jest ze środków UMiG Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego.

Zbacz inne aktualnmości