Turnieje

Zawodnik Spartakusa Niepołomice z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Dominik Kwinta, zawodnik MKS Spartakus Niepołomice zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Badmintonie w Belgradzie. Dominik, aby dojść do pozycji medalowej pokonał kolejnych 6 rywali z Litwy, Holandii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Francji (startowało 128 zawodników). Dopiero w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika Danii.

Należy dodać, że Polacy na medal Mistrzostw Europy w juniorskim badmintonie czekali pięć lat. We wszystkich meczach Dominik wykazał niesamowite przygotowanie taktyczne, fizyczne oraz mentalne. Potrafił wyjść z opresji i końcówki setów rozgrywał po mistrzowsku.

Dodajmy, ze na tych samych Mistrzostwach w grach drużynowych zawodnik Spartakusa był solidnym wsparciem reprezentacji Polski wygrywając dwa pojedynki deblowe (w parze z Bartoszem Krajewskim) oraz singlowy.

Dominik Kwinta jest przykładem dla innych, zarówno pod względem zaangażowania oraz pracy na każdym treningu, jak i cierpliwości w rozwoju umiejętności oraz samodyscypliny.

Dominik jest podopiecznym w MKS Spartakus trenera Kamila Korbela i odniósł już w tym roku kilka sukcesów – m.in. jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów oraz zdobył trzecią lokatę na Mistrzostwach Polski Elity.

To największy sukces zawodnika MKS Spartakus Niepołomice w historii. Cieszymy się, gratulujemy zawodnikowi i … jesteśmy dumni.

MKS Spartakus Niepołomice zaprasza do sekcji badmintona wszystkich chcących spróbować swoich sił z tą olimpijską dyscypliną. Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Niepołomicach. W wielu osobach może drzemać taki potencjał.

MKS Spartakus Niepołomice prowadzi zajęcia dzięki wsparciu gminy Niepołomice i powiatu wielickiego.

 

Wyniki Dominika na Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie:

I runda:

Dominik 21:3, 21:2 Azuolas Barkauskas

II runda:

Dominik 21:11, 21:16 Rune Van Dal

III runda:

Dominik 21:8, 21:6 Ruben Garcia

IV runda:

Dominik 21:23, 21:8, 21:11 Mychajło Wyszniewyj

Ćwierćfinał:

Dominik 25:23, 21,12 Paweł Tournefier

Półfinał:

Dominik 24:26, 10:21 Jakob Houe

 

 

Zbacz inne aktualnmości