Aktualności | Ekstraliga

Blisko baraży o Ekstraligę

Przed ostatnią kolejką I Ligi badmintona drużyna MKS Spartakus Niepołomice zajmowała trzecie miejsce tracąc tylko punkt do ekipy WWL Badminton Club Grupa Cygan Marki będącej na drugiej pozycji, która dawała możliwość gry w barażach o ekstraligę.

Badmintoniści z Niepołomic swoje zadanie wykonali w 100 procentach pokonując, na rozgrywanych w Olsztynie zawodach wszystkich przeciwników i zdobywając 9 punktów. W meczu z gospodarzem, zespołem Rakiety Olsztyn wygrali 5-2, w drugim spotkaniu z drużyną UKS UNIA II Bieruń 6-1, a w trzecim spotkaniu z zespołem MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA zwyciężyli 6-1. Punkty za zwycięstwa zdobywali Jessica Orzechowicz, Dariusz Janik, Bartosz Wata po 6 (w grach pojedynczych i podwójnych) Dominika Bartłomiejczuk 3 (gry pojedyncze) i Hubert Janczyk 2 (Hubert zaliczył bardzo udany debiut w tych rozgrywkach kończąc zwycięsko 2 z 3 meczy). Barwy Spartakusa reprezentowały także Dominika Płuchowska i Julia Królikowska.

Po swoich meczach Spartakus musiał nasłuchiwać informacji o wynikach grającej w tym czasie drużyny z Marek.  Okazało się, że rywal potknął się raz (zdobył 8 punktów), ale ostatecznie wystarczyło to do zajęcia barażowego miejsca dzięki korzystniejszemu wynikowi bezpośredniego spotkania.

MKS Spartakus Niepołomice kończy sezon I Ligi badmintona na wysokim medalowym trzecim miejscu.  Jednak niedosyt pozostał.

Poziom I ligi był w tym sezonie bardzo wysoki i wyrównany, do końca nie było pewne, która z drużyn awansuje i zagra w barażach o ekstraligę.

Nasz młody zespół wspierany przez doświadczonych zawodników pokazał, że jest bardzo mocny i będzie się liczył w przyszłym sezonie w walce o awans do Ekstraligi.

Już teraz niewiele zabrakło, a zdobyte doświadczenie zawodników i zawodniczek Spartakusa z pewnością zaprocentuje w kolejnym sezonie.

Udział w lidze dofinansowany jest ze środków UMiG Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego.

Zbacz inne aktualnmości

Aktualności

Mikołajkowy Turniej

Liliana Wałach była Naszą reprezentantką w odbywającym się w Głubczycach Krajowym Turnieju w kategoriach U15, U13, U11, U9. Lila bezproblemowo wygrała swoją kategorię wiekową (U9).

Czytaj więcej »
Aktualności

I LIGA BADMINTONA – runda 3

W trzeciej rundzie I ligi badmintona drużyna MKS Spartakus Niepołomice rozegrała trzy spotkania. Tym razem naszymi rywalami były drużyny: MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA, gospodarze- AZS

Czytaj więcej »