Aktualności | Galeria | Turnieje

Niepołomicki badmintonista na Igrzyskach Europejskich

Dominik Kwinta zawodnik niepołomickiego klubu MKS Spartakus Niepołomice reprezentował Polskę w grze indywidualnej w trakcie Igrzysk Europejskich w badmintonie. W Igrzyskach  wzięli udział praktycznie wszyscy najlepsi badmintoniści w Europie, a same zawody miały rangę Mistrzostw Europy.

Dominik w swojej grupie trafił m.in. na Mistrza Olimpijskiego z Tokio Duńczyka Viktora Axelsena. Na kortach w Tarnowie zawodnik Spartakusa rozpoczął bardzo dobrze. W pierwszym meczu pewnie pokonał Rumuna Cioroboiu Teodora Ioana 2-0 (21-3, 21-2)

W drugim meczu Dominik Kwinta uległ po zaciętej walce Giovanniemu Toti 0-2 . Szkoda zwłaszcza pierwszego seta, gdy zawodnik Spartakusa prowadził 20-18. Kolejne 4 lotki jednak padły łupem Włocha. W drugim secie też dobra gra Dominika zakończyła się niestety po 10 punktach, gdzie jeszcze prowadził 10-8. Potem nastąpiła seria punktów dla Włocha. Należy zauważyć, że Włoch w rankingu BWF jest 200 pozycji wyżej od naszego zawodnika. Zwyciężyło większe doświadczenie, niemniej brawa dla Dominika za dzielną postawę

W kolejnym spotkaniu grupowym nasz niespełna 19 letni Mistrz Polski zagrał z Mistrzem Olimpijskim z Tokio, zdecydowanym liderem rankingów i faworytem turnieju, Viktorem Axelsenem.  Wynik 2-0 (21-9 i 21-9) dla Duńczyka. I choć na razie jeszcze trochę brakuje, to na pewno było to cenne doświadczenie dające energię i motywacje do dalszej pracy. Wierzymy jednak, że już niedługo te mecze będą wyglądać inaczej.

Dominik za cały występ na Igrzyskach zebrał bardzo pochlebne recenzje. Teraz pora walczyć o punkty, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

 

Zbacz inne aktualnmości

Aktualności

1,5% podatku

Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. MKS Spartakus zachęca do przekazania 1,5% podatku w rozliczeniu podatkowym za 2023 rok. Wystarczy wpisać numer KRS 0000052078 i dopisać

Czytaj więcej »