Aktualności | Galeria | Turnieje

Mamy Mistrzostwo Polski Elity!!!

Dominik Kwinta zawodnik MKS Spartakus Niepołomice w wieku 18 lat został najlepszym zawodnikiem w Polsce zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Elity w badmintonie. A przypomnijmy, że niedawno Dominik zdobył bezdyskusyjnie tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej czyli juniora (w historii dwa tytuły w jednym roku zdobył tylko Przemysław Wacha – historia polskiego badmintona).

Zawodnik niepołomickiego klubu od początku zawodów świetnie się prezentował i bez problemu doszedł do finału nie tracąc seta. W finale, po wspaniałym i toczonym na wysokim poziomie pojedynku, pokonał broniącego tytułu Mistrza Polski Krzysztofa Jakowczuka w trzech setach: 21:13, 18:21, 21:16.

Jest to największy krajowy sukces Dominika, bo należy dodać, ze w ub.roku został on brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów. Pokazuje, że mimo młodego wieku, szybko się rozwija i gra już na bardzo wysokim poziomie. Dla MKS Spartakus jest to największy indywidualny sukces zawodnika klubu.

A już w przyszłym tygodniu Dominika Kwintę czeka kolejne wyzwanie jako reprezentanta Polski na Igrzyska Europejskie. Na zawodach w Tarnowie Dominik w swojej grupie ma m.in. Duńczyka Viktora Axelsena – Mistrza Olimpijskiego z Tokio. Trzymajmy kciuki!

 

Dodajmy, że na Mistrzostwach Polski Elity wystąpiła jeszcze trójka zawodników Spartakusa

Bartosz Wata, Jessica Orzechowicz oraz Karolina Gajos.

Bartek Wata w pierwszej rundzie trafił na panującego jeszcze wtedy Mistrza Polski Krzysztofa Jakowczuka. Po bardzo dobrej grze, szczególnie w pierwszym secie przegrał 21:18, 21:10. Również w deblu po pechowym losowaniu w parze z Piotrem Tomaszewskim w drugiej rundzie trafili na późniejszych Mistrzów Polski przegrywając w dwóch setach: 21:18, 21:13

Dziewczyny Jessica i Karolina po walce przegrywają niestety w pierwszych rundach Turnieju.

 

Zbacz inne aktualnmości