Turnieje

Mamy medalistów Mistrzostw Polski Juniorów

Z Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie, które odbyły się w Markach pod Warszawą przyszły do nas znakomite wieści. ZŁOTY medal i tytuł MISTRZA POLSKI Juniorów w grze pojedynczej zdobył DOMINIK KWINTA z MKS Spartakus Niepołomice. Dominik doszedł do finału nie przegrywając żadnego seta. W finale po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonał Mikołaja Szymanowskiego z  BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  6-21, 21-19, 23-21

Brązową medalistką Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzieżowców, po bardzo dobrych występach, została także zawodniczka Spartakusa Jessica Orzechowicz. To pierwszy medal Jessici w grze pojedynczej.

A Dominik Kwinta do złotego medalu indywidualnie dorzucił  trzecie miejsce w grze deblowej w parze z Bartoszem Krajewskim (ABRM Warszawa).

Znakomicie spisał się także trzeci zawodnik MKS Spartakus Niepołomice startujący w finałach BARTOSZ WATA.  W grze pojedynczej juniorów doszedł do ćwierćfinału, w którym po bardzo dobrym pojedynku przegrał z późniejszym Vice Mistrzem Polski. Również w deblu mężczyzn Bartek zakończył turniej w ćwierćfinale. W parze z Piotrem Tomaszewskim (PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów) po zaciętym meczu i emocjonującej końcówce przegrali wynikiem 18-21, 21-18, 21-23, z późniejszymi zdobywcami srebrnego medalu Mistrzostw Polski.

Gratulujemy !!!

Zbacz inne aktualnmości