Aktualności | Ekstraliga | Galeria

I liga – 2 zwycięstwa

W drugiej rundzie I ligi badmintona drużyna MKS Spartakus Niepołomice rozegrała trzy spotkania. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie i były pełne zwrotów akcji. Rozpoczął pojedynek z ekipą z Uklejna Myslenice. Zaczęło się od gier deblowych: Bronisław Skóra i Franciszek Sacha ulegli w 2 setach parze z Myślenic (w drugim secie minimalnie 14-15) a Karolina Gajos i Dominika Bartłomiejczuk wygrały pewnie swoją grę.

Następnie dwa trzysetowe pojedynki z których górą wyszli zawodnicy Spartakusa  Bartosz Wata i Dariusz Janik. Za ich przykładem poszły Panie. Karolina Gajos pewnie w 2 setach i Dominika Bartłomiejczuk po zaciętej walce w 3 setach wygrywają i zdobywają kolejne punkty dla MKS Spartakus. W ostatnim spotkaniu Bartosz Wata i Julia Królikowska także po 3 setowej walce musieli uznać wyższość pary mikstoweej z Myślenic. Ostateczny wynik 5-2 dla Spartakusa i 3 punkty za zwycięstwo wędrują na konto niepołomickiego klubu

W meczu ze Ślaskiem Wrocław pomimo wyrównanej rywalizacji udało się wygrać tylko dwa razy. Punkty dla Niepołomiczan zdobyli Dariusz Janik oraz para deblowa Karolina Gajos Dominika Bartłomiejczuk. Blisko była jeszcze Dominika Bartłomiejczuk w singla i Bartosz Wata. Ostatecznie przegrywamy 2-5.

Ostatni mecz, pojedynek z Rakietami Olsztyn, był najbardziej emocjonujący. Wystarczy powiedzieć, że 4 pojedynki kończyły się po trzech setach, w tym 2 mecze kończyły się wynikami 15-14 w trzecim secie. Te „thillery” na korzyść Spartakusa rozstrzygnęli Dariusz Janik w singlu oraz Karolina Gajos i Bartosz Wata w mikście.

Ostatecznie  drużyna MKS Spartakus Niepołomice zwyciężyła z drużyną TKKF Uklejna Myślenice 5-2, z drużyną Rakiety Olsztyn 4-3 i przegrała 2-5 z drużyną Śląsk Wrocław.

Kolejna runda I ligi badmintona zostanie rozegrana 14 stycznia 2024 roku.

Zbacz inne aktualnmości

Aktualności

Mamy 4 medale Mistrzostw Polski

4 Medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców dla zawodników MKS Spartakus Niepołomice W dniach 2-4 czerwiec w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i

Czytaj więcej »