Turnieje

Dominik Kwinta trzeci w Mistrzostwach Polski Elity!

Troje zawodników reprezentowało MKS Spartakus Niepołomice na indywidualnych Mistrzostwach Polski w badmintonie. Największy i historyczny dla niepołomickiego klubu sukces odniósł Dominik Kwinta zdobywając trzecią lokatę wśród najlepszych badmintonistów w Polsce.  

Osiemnastoletni Dominik świetnie spisywał się od początku turnieju. Najpierw spokojnie przebrnął pierwsze dwie rundy. W ćwierćfinale, gdy gra toczyła się o wejście do strefy medalowej, zagrał znakomicie z Mateuszem Świerczyńskim z SKB Suwałki wygrywając do 12 i 13. W półfinale stoczył zacięty pojedynek z późniejszym Mistrzem Polski Krzysztofem Jakowczukiem (Hubal Białystok) przegrywając go w decydującym trzecim secie do 17. To wspaniały sukces młodego zawodnika Spartakusa. Dominik przypomnijmy to Mistrz Polski w kategorii juniorów.

Oprócz wspomnianego sukcesu Dominika w grze pojedynczej mężczyzn, należy wspomnieć o grze podwójnej. Wystąpił on w parze z Bartoszem Krajewskim (ABRM Warszawa). Niewiele zabrakło, a Dominik wróciłby z drugim medalem. Ostatecznie ulegli w ćwierćfinale przeciwnikom w trzech setach.

Niepołomicki klub reprezentowali ponadto Bartosz Wata i Jessica Orzechowicz, którzy również otarli się o medale.

Bartosz Wata w grze pojedynczej uległ w drugiej rundzie Michałowi Rogalskiemu (późniejszemu wicemistrzowi Polski), a w grze podwójnej w parze z Piotrem Tomaszewskim (PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów) odpadli, podobnie jak Dominik, w ćwierćfinale po porażce z Mistrzami Polski Miłosz Bochat i Wiktor Trecki (ABRM Warszawa).

Również niewiele do medalu zabrakło Jessice Orzechowicz, która po wyrównanym, trzysetowym pojedynku, uległa swojej przeciwniczce Weronice Górniak (Hubal Białystok) w ćwierćfinale gry pojedynczej kobiet.  W grze podwójnej kobiet, w parze z Zofią Tomczak (WWL Badminton Club Marki), odpadły w 2 rundzie. Jessica przypominamy to brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Polki w kategorii młodzieżowiec.

Wyniki potwierdzają wysoki poziom sportowy naszych młodych zawodników. Widać, że ciężka praca jaką wykonują na treningach przynosi efekty.

Trzymamy kciuki za dalszy ich rozwój i kolejne sukcesy.

Opiekę trenerską sprawowali trenerzy Robert Fraś oraz Kamil Korbel.

Zadanie dofinansowane przez Gminę Niepołomice i powiat Wielicki.

Zbacz inne aktualnmości

Aktualności

I LIGA BADMINTONA- runda 4

W czwartej rundzie I ligi badmintona drużyna MKS Spartakus Niepołomice pojechała do Gdyni, gdzie rozegrała dwa mecze. Naszymi rywalami były drużyny: UKS HUBAL II BIAŁYSTOK,

Czytaj więcej »