Aktualności | Galeria | Turnieje

Biało-Czerwony Bieg Niepodległości

Po raz dziewiąty MKS Spartakus Niepołomice oraz stowarzyszenie Niepołomice Biegają zorganizowały w niepołomickiej puszczy Bieg Niepodległości. Cechą charakterystyczną tego wydarzeni są biało-czerwone stroje zawodników. W tym roku pogoda dopisała i polana w puszczy zapełniła się uczestnikami. W piękny słoneczny dzień kilkaset osób biegało oraz bawiło się, w aktywny sposób świętując 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Zaczęło się tradycyjnie od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie ruszyły biegi dla dzieci na dystansach od 200 metrów do 1 kilometra, oraz bieg główny na 5 km. Zaangażowanie i uśmiechy widać było na twarzach młodych biegaczy, którzy zawzięcie walczyli o jak najszybsze dotarcie do mety. Najmłodszymi uczestnikami byli urodzeni w 2022 roku, którzy w kategorii do lat pięciu ze wsparciem rodziców i dziadków dzielnie pokonywali swój dystans. Najważniejsza była chęć udziału i dobra zabawa.

Najszybszymi okazali się:

Dziewczęta:

 1. Julka Punzet
 2. Karolina Jagła
 3. Zosia Kowalczyk

Chłopcy:

 1. Olaf Panek
 2. Oliwier Panek
 3. Maciej Tarasek

Dla dzieci w wieku 6-9 lat do przebiegnięcia było już 500 metrów. Tutaj najszybsi okazali się:

 1. Maja Gradoś
 2. Gosia Bielska
 3. Nikola Gondor

Oraz:

 1. Aron Data
 2. Wiktor Woliński
 3. Bartek Wojewoda

Na dystansie 1000 metrów rywalizowali chłopcy i dziewczynki w wieku 10-14 lat. W tej kategorii z kilkudziesięcioosobowej grupy pierwsi wpadli na metę:

 1. Aleksandra Kaliszka
 2. Patrycja Drelicharz
 3. Karolina Duda

Chłopcy:

 1. Michał Malec
 2. Damian Woliński
 3. Karol Gicala

Ponad setka osób wystartowała w biegu głównym, mając do pokonania 5-kilometrową trasę. Biało-czerwona wstęga wiła się pięknie wzdłuż leśnych traktów. Droga biegaczy wiodła m.in. przez miejsca pamięci na Kozich Górkach, gdzie złożono kwiaty i uczczono pamięć pomordowanych podczas II wojny światowej  Bieg ten miał charakter towarzyski, nie było pomiaru czasu, każdy starał się pokonać ten dystans w miarę swoich możliwości. A na mecie czekał na wszystkich zasłużony medal.

Wyłoniono jak co roku osoby, które pojawiły się w najpiękniejszych przebraniach. A dzięki wsparciu sponsorów rozlosowano wśród uczestników nagrody.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ten bieg udało się rozegrać.  Dziękujemy: Powiatowi Wielickiemu, Gminie Niepołomice, Kopalni Soli „Wieliczka” WSPARCIE Spółka z o.o., firmie Apteka Zdrowe Ceny, firmie Kotányi, Nadleśnictwu Niepołomice, oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie zawodów.

Do zobaczenia za rok.

Galerię pięknych zdjęć polecamy pod linkiem:

https://tiny.pl/wckrr

 

Zbacz inne aktualnmości

Aktualności

Grand Prix Białystok

Dobre wieści napłynęły z Białegostoku, gdzie  dniach 24-26.02 zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice brali udział w Otwartym Grand Prix Młodzików i Juniorów. Spartakusa reprezentowali:: Dominika Bartłomiejczuk

Czytaj więcej »
Aktualności

Mikołajkowy Turniej

Liliana Wałach była Naszą reprezentantką w odbywającym się w Głubczycach Krajowym Turnieju w kategoriach U15, U13, U11, U9. Lila bezproblemowo wygrała swoją kategorię wiekową (U9).

Czytaj więcej »