Turnieje

Sześć medali na początek 2022 roku

Najlepsi badmintoniści w Polsce w kategoriach młodzieżowców, juniorów młodszych oraz młodzików młodszych spotkali się w Imielinie na zawodach rangi Grand Prix. To po Mistrzostwach Polski najwyższe rangą turnieje badmintonowe w tych kategoriach wiekowych w Polsce. Zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice przywieźli z Imielina 4 złote i 2 brązowe medale.

Klub reprezentowała czwórka zawodników: Nikola Płuchowska, Jessica Orzechowicz, Stanisława Gruszczyńska i Bartosz Wata

Nikola Płuchowska w kategorii młodzik młodszy po bardzo ładnej grze zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej, a w grze podwójnej w parze z Antoniną Wnuk (Badminton School Gdynia) stanęła na najwyższym stopniu podium.

Jessica Orzechowicz w kategorii młodzieżowiec bez problemu wygrała grę pojedynczą. W grze podwójnej Jessica w parze ze Stanisławą Gruszczyńską również okazały się bezkonkurencyjne.

Bartosz Wata wygrał swój pierwszy turniej w kategorii młodzieżowca w grze pojedynczej. W grze podwójnej w parze z Karolem Gontarzem zdobył brązowy medal.
Na zawodach startowało prawie 250 osób.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Miasta i Gminy Niepołomice.

Zbacz inne aktualnmości