Turnieje

Zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice z medalami Mistrzostw Polski

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w Badmintonie. Województwo Małopolskie wystąpiło w czterech kategoriach wiekowych: Młodzik Młodszy, Młodzik, Junior Młodszy i Młodzieżowiec. Wśród reprezentantów województwa startowało wielu zawodników MKS Spartakus Niepołomice.

Świetnie zaprezentowali się Młodzicy Młodsi, bez problemu dochodząc do finału Turnieju, gdzie po pięknej walce przegrali z Województwem Śląskim wynikiem (3:2), tym samym zdobywając WICEMISTRZOSTWO POLSKI. W składzie drużyny ze Spartakusa Nikola Płuchowska ,Hubert Janczyk oraz Jakub Ferens.

Kolejny medal dołożyli Młodzicy, rozgrywając fantastyczne zawody. Po pięknej grze bez problemu weszli do finału Turnieju, gdzie przegrali z Województwem Śląskim wynikiem (3:2) zdobywając tym samym także WICEMISTRZOSTWO POLSKI. Niepołomice w tej kategorii reprezentowała Dominika Bartłomiejczuk.

Ostatni medal dołożyli Młodzieżowcy. W walce o trzecie miejsce 3-0 pokonali Województwo Pomorskie zdobywając tym samym BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI.
Z zawodników MKS Spartakus wystąpili: Jessica Orzechowicz, Stanisława Gruszczyńska, Bartosz Wata, Dominik Kwinta.
Należy dodać, że Juniorzy Młodsi, także otarli się o podium ostatecznie zdobywając czwarte miejsce (w składzie z Dominiką Paszkiewicz ze Spartakusa).
To bardzo duży sukces tych młodych zawodników. Wszystkim należą się ogromne gratulacje za walkę, postawę na boisku i atmosferę którą stworzyli podczas Mistrzostw, dopingując i wspierając się nawzajem.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Miasta i Gminy Niepołomice.Początek formularza

Zbacz inne aktualnmości