Aktualności | Galeria | Turnieje

MKS Spartakus Niepołomice najlepszym klubem w Polsce jest.

W dniach 3-5 Maja 2024 w Trzebnicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie, czyli Mistrzostwa Polski do lat 17. Klub MKS Spartakus Niepołomice reprezentowało dziewięciu zawodników. Spisali się oni znakomicie, gdyż w klasyfikacji łącznej klubów drużyna z Niepołomic okazała się najlepsza w Polsce (wśród 131 zawodników z 52 klubów).

Ten sukces zawdzięczamy dobrej postawie wszystkich zawodników, którzy zdobyli cztery medale oraz wiele wysokich miejsc.

Ze srebrnych medali cieszyli się Dominika Bartłomiejczuk i Franciszek Sacha w grach podwójnych.  Dodatkowo w grze pojedynczej doszli do ćwierćfinałów zajmując tym samym miejsca 5-8

Nikola Płuchowska zdobyła dwa brązowe medale: w grze pojedynczej  oraz w grze podwójnej.

Julia Królikowska i Bronisław Skóra w grze mieszanej doszli do ćwierćfinału zajmując miejsca 5-8.

W zawodach dzielnie uczestniczyli zdobywając punkty dla klubu: Hubert Janczyk, Paweł Jagła, Adam Burda i Adam Mazgaj.

Trenerami zawodników Spartakusa są Kamil Korbel i Dariusz Janik.

Wyjazd dofinasowany z Gminy Niepołomice i Powiatu Wielickiego.