Aktualności | Galeria | Turnieje

Biało-Czerwone bieganie

Tradycją 11 listopada w Niepołomicach jest Biało-Czerwony Bieg Niepodległości, który już po raz dziesiąty odbył się w niepołomickiej Puszczy. Organizatorzy MKS Spartakus Niepołomice oraz Niepołomice Biegają gościli około 200 uczestników, którzy biegając leśnymi ścieżkami, na sportowo i radośnie świętowali 105 rocznicę  Odzyskania Niepodległości. Cechą charakterystyczną zawodów są biało-czerwone stroje uczestników, a sam bieg ma charakter towarzyski, gdzie liczy udział i dobra zabawa.

Rozpoczęto w samo południe od  odśpiewania Hymnu Polski. Następnie zaczęły się sportowe zmagania od najmłodszych, którzy mieli do przebiegnięcia 200 metrów, przez kolejne grupy dzieci i młodzieży (biegi 500 i 1000 m.), po bieg główny na 5 km. Wszyscy pomimo pewnych niedogodności trasy, mokrej nawierzchni, błota i liści z uśmiechem na ustach pokonali dystans. Docierający do mety (najmłodszym – rocznik 2022 – musieli troszkę pomóc rodzice), otrzymywali okolicznościowy medal i słodki poczęstunek.

Zgodnie z tradycją wyłoniono osoby, które pojawiły się w najpiękniejszych przebraniach. Rodzinnie za najlepsze biało-czerwone stroje nagrodzono rodzinę Łękowskich oraz rodzinę Hajdyła. Indywidualnie nagrodę otrzymała Barbara Woźniak.

Przy okazji zawodów miała miejsce akcja „Zostań dawcą szpiku” organizowana przez fundację DMKS w celu wsparcia Szymka z Niepołomic i walce z nowotworami krwi.

W poszczególnych kategoriach biegu najszybszymi okazali się:

Wiek 1-5 lat (200m):

1. Lena Szczepańska
  2. Olga Midera

1. Tomek Grodny
  2. Olaf Panek
  3. Oliwier Panek

Wiek 6-9 lat (do przebiegnięcia było już 500 metrów):

1. Letycja Musiał
  2. Milena Hajdyła
  3. Natalia Pachel

Oraz:

1. Antek Bartnikowski
  2. Bartek Wojewoda
  3. Wiktor Woliński

Wiek 10-14 lat (dystans 1 km):

1. Maja Gradoś
  2. Zosia Gajewska
  3. Magdalena Stanowska

1. Mikołaj Ząbkiewicz
  2. Piotr Michoń
  3. Damian Woliński

Bieg główny – 5 km:

1. Małgorzata Janiec
  2. Aneta Wilk-Zaleśna
  3. Gabriela Stachowiak

Oraz

1. Łukasz Poznański
  2. Wojtek Panek
  3. Miłosz Niedental

A dzięki wsparciu sponsorów na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ten bieg udało się rozegrać.  Dziękujemy: Powiatowi Wielickiemu, Gminie Niepołomice, Fundacji Orły Sportu, Kopalni Soli „Wieliczka” WSPARCIE Spółka z o.o., Nadleśnictwu Niepołomice, firmie Kotányi, Vena-Sport oraz wszystkim wolontariuszom  i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie zawodów.

Widzimy się za rok.

Galerię pięknych zdjęć polecamy pod linkiem:

Marek Burda